Левски Лукойл отказа и Рилецо в `Триадица`

14-04-2019 20:11 | BGbasket.com

Левски Лукойл сложи прът в колелата на Рилски спортист към четвъртото място в НБЛ, като победи със 107:67 в зала "Триадица".

Така в една седмица вече спечелилият редовния сезон тим на "сините" би солидно и двата претендента за четвъртата позиция - Рилецо и Академик Бултекс 99.

Рилски бе без болния Евгени Хаджирусев и без Джейлън Дженкинс, който е с болки в кръста, в и без това късата си ротация.

Левски поддържаше добро темпо от самото начало, докато Рилски имаше ужасяващи проценти на успеваемост в първата четвърт, в която реализира едва 9 точки и изостана с 12.

Малко се промени и във втория период, като Рилски опитваше всичко, за да скъси дистанцията, вдигна леко процента си, но така и не успяваше да спре поадруг начин, освен с нарушения "сините" под коша. Така до почивката основният център на тима Малик Диме вече бе с 4 фаула.

Левски също бе по-скромен в атака през втората част, но задържа девет аванс след едно полувреме - 42:33.

Третата четвърт доста време не носеше нищо сносно в нападение за Рилецо и домакините се откъснаха с 23 в един момент. В края на частта самоковци успяха да отбележат в няколко поредни атаки, но за сметка на това не намериха реакция за нападенията на съперника и Левски наниза 30 в тези 10 минути.

Във финалния период вече интрига нямаше и четири минути преди края Левски поведе с 30. В тях дебют в НБЛ за Рилецо направи и юношата на тима Пламен Стефанов.

7 играчи на Левски записаха двуцифрен точков актив, като Христо Захариев завърши с 20 точки, 7 борби и 5 асистенции.
Малик Диме вкара 15 за Рилски, 14 добави Мартин Маринов.