Спартак се справи с Академик София за край на редовния сезон

(Снимка: НБЛ)
24-04-2019 20:55 | BGbasket.com

Спартак Плевен завърши с победа редовния сезон в НБЛ, след 89:78 срещу Академик София.

Така плевенчани успяха да регистрират 10 победи през сезона, докато Академик остана само с четири.

И за двата състава предстоят трудни четвъртфинали - Левски Лукойл е съперникът на Академик София, а Спартак ще срещне Балкан.

Академик стартира нелошо срещата в Плевен, като водеше след първата четвърт, но във втората домакините успяха да обърнат в своя полза и да задържат преднината си.

Съставът от Правец се бори до последно, но така и не успя да скъси разликата и да търси нов обрат.

Шестима играчи на Спартак завършиха с двуцифрен актив като с 15 точки най-резултатен бе Константин Коев. С дабъл-дабъл се отчетоха Николай Върбанов и Иван Лилов - първият с 13 точки и 10 борби, а вторият с 11 точки и 11 борби.

За Академик Цветомир Чернокожев реализира 16 точки, Николай Николов и Николай Грозев - по 15.

Спартак взе двойно повече борби и направи много повече асистенции от Академик.