Академик Бултекс 99 си взе четвъртото място, сезонът за Черно море приключи

(Снимка: НБЛ)
24-04-2019 20:15 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 завърши на четвърта позиция редовния сезон в НБЛ, след победа над Черно море Тича със 100:79.

За Черно море това бе последен двубой за сезона, тъй като "моряците" завършват девети и не се класираха за плейофите.

Академик Бултекс 99 и Рилски спортист приключват с равен актив, но пловдивчани са с по-добрите показатели в директните мачове, затова остават четвърти и ще имат домакинско предимство в сблъсъците с Рилецо в първи кръг.

Двубоят се реши за една четвърт, дори за броени минути, във втория период. Черно море стартира отлично, с почти перфектна успеваемост и водеше с 5 точки след 10 минути.

Варненци продължиха да играят добре, но страхотна серия на Академик в средата на втората част буквално обърна всичко. След 34:11 в тази четвърт, домакините сломиха съпротивата и след това само поддържаха преднината си.

С 19 точки най-резултатен за успеха бе Венелин Христов, Питър Олисемека се отчете с 18 точки и 10 борби, Александър Груев добави 17 точки, а Васил Бачев - 14 точки и 8 асистенции.

Георги Боянов приключи с 25 точки и 13 борби за Черно море Тича, Веселин Георгиев отбеляза 14.