Рилски удари Левски в София, три отбора с по 14 победи

14-04-2015 20:44 | Иван Вълчанов

Рилски спортист победи Левски като гост в София с резултат 81-62. Отборите изиграха отложен мач от 23-ия кръг на НБЛ, в чиято втора половина самоковци бяха по-силни и стигнаха до категоричната победа. Така в класирането два кръга преди края на редовния сезон три отбора са с по 14 победи – Рилски спортист, Черно море Порт Варна и Левски. „Сините” обаче имат мач повече и 9 загуби, а другите два тима са с по 8. Това означава, че към момента самоковци са трети, заради предимството в директните мачове срещу Черно море. В предпоследния, 26-и кръг тази седмица Рилски спортист посреща Ямбол, а ЛевскиБерое.

Гостите от Самоков започнаха със силна серия от 16-6, но до края на първата четвърт Левски намали изоставането си само на 4 точки. Равностойна втора част, в която водачеството често се сменяше, Левски взе предимство – 43-42 на почивката. Серия от 15-0 в средата на третия период обаче наклони трайно везните в полза на Рилецо, който се откъсна далеч напред. След три части разликата беше 13 точки, а до края се запази комфортна.

Рилски спечели борбата под коша - 48-36, а голяма разлика имаше и в процентите за стрелба - 50% срещу 32% общо от игра в полза на гостите и 6/19 (32%) срещу едва 4/27 (15%) от тройката.

Върнън Тейлър наниза 22 точки за победителите, 16 и 14 борби записа Жарко Ракочевич, а с 14 плюс 6 асистенции и 5 борби се отчете Златин Георгиев.

За Левски Павел Иванов регистрира 21 точки и 6 борби, 14 вкара Димитър Ангелов, а 12 – Джими Хънт.