Дунав 8806 ще играе за четвърта поредна титла в НБЛ-жени

15-04-2015 20:09

Дунав 8806 ще играе финал в НБЛ-жени в опит да стане шампион на България за четвърта поредна година. Това стана ясно днес след победата на русенки като гости на Хасково 2012 с резултат 81-74. С този успех действащият шампион затвори полуфиналната серия с 3-0 победи. Във финалът, който също е във формат до 3 победи от 5 мача, Дунав 8806 ще срещне Нефтохимик 2010. Домакинско предимство имат бургазлийки, които завършиха първи в редовния сезон. В серията за 3/4 място пък хасковлийки ще се изправят срещу Монтана 2003, като там ще се играе до две победи.

Гостите от Русе поведоха в първите минути на днешния сблъсък, като поддържаха малка преднина през цялата първа част. След нея те водеха с 19-14 и продължиха да са напред в резултата до почивката, но така и не успяха да се откъснат напред, а напротив – позволиха на съперника да се приближи само на 2 точки. Силно начало на второто полувреме и серия от 8-0 за Хасково изведоха домакините напред в резултата. В края на третия период русенки записаха серия от 13-2 и си върнаха водачеството, а малко след началото на решителните 10 минути направиха разликата двуцифрена. До края на срещата съперникът не успя да се доближи на по-малко от 7 точки.

Кристина Сантяго беше най-резултатна за успеха на отбора си, като вкара 22 точки и добави 15 борби за дабъл дабъл. 20 вкара Виолина Кочева, а по 15 – Жаклин Златанова (15 борби) и Радостина Димитрова.

За Хасково 2012 Анна Кириенко регистрира 23 точки и 9 борби, 20 плюс 12 асистенции и 7 борби добави Олга Дубровина, а 18 отбеляза Ралица Нанева.