Партизан изравни серията срещу Звезда в Адриатическата (видео)

(сн. abaliga.com)
16-04-2015 11:57

Големите съперници в Сърбия Партизан и Цървена Звезда са в едната полуфинална двойка в Адриатическата лига. Във втория мач от нея снощи Партизан победи със 70-68 след голяма драма в зала „Пионир” и по този начин изравни серията на 1-1. Домакинството за следващите два мача ще бъде за Партизан, а първият отбор, който вземе три успеха, ще продължи към финала.

В другата двойка Будучност спечели втори мач срещу Цедевита след 81-76 и е на победа от класиране на финал.

Гостите от Партизан спечелиха първите три части с малка разлика, за да натрупат преднина от 10 точки след 30 минути игра. В края обаче се стигна до драматични моменти, като 5 минути преди края, благодарение на Маркъс Уилямс и Бобан Марянович, домакините се приближиха на точка. Резултатът остана близък до последните секунди, но Партизан устиска минималната преднина.

Милан Мачван наниза 14 точки за победителите, а 13 добави Джошуа Аконьон. За Звезда Чарлс Дженкинс регистрира 19 точки, а Маркъс Уилямс – 15.