ЦСКА Москва срази ПАО и е на победа от Файнъл 4 (видео)

(сн. euroleague.net)
17-04-2015 10:09

ЦСКА Москва записа втора убедителна победа над Панатинайкос в четвъртфиналната серия от Евролигата. Във втория си домакински мач московчани се наложиха със 100-80 и направиха резултата в серията 2-0 победи. Това означава, че те се нуждаят само от още един успех срещу този съперник, за да продължат към Файнъл 4. Мач №3 от серията е в Гърция в понеделник. При класиране в четворката това ще е 12-и Файнъл 4 за ЦСКА от за последните 13 години.

Домакините поведоха още през първата част и се откъснаха със 7 точки напред. На почивката авансът им вече беше 12 точки, а те нямаха проблеми да спечелят и следващите две части, за да направят разликата категорична.

Сони Уиймс наниза 20 точки за победителите, а с по 16 се включиха Андрей Кириленко и Нандо Дьо Коло. Василиос Хараламбопулос отбеляза 14 точки за ПАО, а с по 13 се отчетоха Джеймс Джист и Николаос Папас.