Реал с нова победа за 2-0 срещу Анадолу Ефес (видео)

(сн. euroleague.net)
18-04-2015 09:39

Реал Мадрид записа втора победа срещу Анадолу Ефес в четвъртфиналната фаза на Евролигата и вече е само на успех от влизане във Файнъл 4. Снощи мадридчани се наложиха над съперника с 90-85 във второто си домакинство в серията. Така всеки следващ мач от нея може да бъде последен. Отборите ще се срещнат по програма отново във вторник, като серията се мести в Турция.

Реал започна мача добре и натрупа малка преднина през първия период, но гостите избухнаха до почивката и след като спечелиха втората част с 14 точки, водеха с 45-37 след едно полувреме. През третата част Реал се доближи до съперника, а в последните две минути на мача записа страхотна серия от 11-0, за да вземе водачеството и победата.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-много – 18 наниза Серхио Люл (12 борби), а 15 добави Руди Фернандес. За Анадолу Ненад Кръстич регистрира 23 точки и 6 борби, а Тома Йортел добави 16 плюс 15 асистенции.