Юношите с тежка загуба от Полша

(сн. Sportsimages.bg)
01-07-2015 11:03

Националният отбор на България за юноши (18) допусна тежка загуба в приятелска среща с Полша. Нашите нямаха отговор за класата на съперника и паднаха с 44-84, с което мачовете в Румъния приключиха.

Още в първата част поляците наложиха своето темпо и набързо натрупаха разлика. Те водеха с 15 точки след десет минути игра, а на почивката разликата стигна 20. В третата част поляците продължиха да играят по-силно и увеличиха преднината си, която в края стана и цели 40 точки.

Полша доминираше по всеки един показател, като особено видна бе разликата във физическо отношение, където съперникът ни превъзхождаше значително. Те хванаха и 20 борби повече, а като цяло бяха по-добри във всеки един елемент.

Най-резултатен за българите бе Спас Николов с 12 точки, а по 7 вкараха Йордан Минчев и Цветомир Куртев.

Тагове: България (18)