Победителят след първия етап на Мистър BGbasket.com 2015 е и шампион в НБЛ

02-07-2015 21:01

Приключи етап №1 на провеждащия се за първа година в историята конкурс за най-красив баскетболист в родното ни първенство - Мистър BGbasket.com 2015. В него шампионът не е по-различен от този в НБЛ - мъже и първото място зае състезателят на Лукойл Академик Николай Грозев. Правчанинът надмина всичките си колеги като събра цели 290 гласа.Изненадата поднесе 17-годишният Иван Русимов от монтанския тим Слава 99, който зае второ място в първия етап на конкурса с цели 273 гласа. Никой друг нямаше над 200 гласа освен тези двама състезатели. Така Русимов задмина 28 състезатели от НБЛ-мъже и дори един от любимците му Иван Лилов, който преди месец му подари чисто нови кецове. Вижте ТУК. Лидерът на Балкан остана трети, но пък отсрами мъжката част със 142 гласа. В стартовата петица на конкурса ни на четвърта позиция остана друг състезател на шампионите от Лукойл Академик – Христо Захариев със 134 гласа, а пети е състезателят на Левски и Академик Благоевград Ивко Ивков със 112.

Мартин Маринов надмина брат си със 7 точки като получи 57 срещу 50 за Николай Маринов, но те не успяха да се класират напред. Състезателите на Черноморец Бургас Димитър Рошманов и Любен Пасков пък си разделиха 10-та позиция, тъй като и двамата получиха по равен брой – 67 гласа и за това и двамата ще продължат напред. Във втория етап, който ще продължи близо 4 месеца, продължават 11 участници от общо 28. Победителят ще бъде обявен на 31 октомври. Предстоят интересни интервюта с всички претенденти за първото място преди втория етап на конкурса.

Николай Грозев (290 точки) - победителят в първия етап на конкурса Мистър BGbasket.com 2015

Ето как изглежда първата десетка на участничките в конкурса, определена с гласовете на читателите на BGbasket.com от 9 май до 30 юни:

1. Николай Грозев (Лукойл Академик) – 290 точки

2. Иван Русимов (Слава 99) – 273 т.

3. Иван Лилов (Балкан) – 142 т.

4. Христо Захариев (Лукойл Академик) – 134 т.

5. Ивко Ивков (Левски) – 112 т.

6. Павел Маринов (Балкан) – 85 т.

7. Денислав Вутев (Спартак Плевен) – 81 т.

8. Павлин Иванов (Берое) – 75 т.

9. Тихомир Желев (Берое) – 74 т.

10. Димитър Рошманов (Черноморец) – 67 т.

11. Любен Пасков (Черноморец) – 67 т.

Eто баскетболистите, които няма да продължа във втория етап на конкурса

12. Алекс Симеонов (Левски) – 60 т.

13. Мартин Маринов (Балкан) – 57 т.

14. Асен Великов (Черно море Порт Варна) – 51т.

15. Николай Маринов (Балкан) – 50 т.

16. Веселин Георгиев (Спартак Плевен) – 40 т.

17. Станислав Цонков (Черно море Порт Варна) – 40 т.

18. Веселин Веселинов (Лукойл Академик) – 38 т.

19. Николай Стоянов (Черно море Порт Варна) – 35 т.

20. Симеон Илиев (Рилски спортист) – 29 т.

21. Любомир Киров (Рилски спортист) – 28 т.

22. Златин Георгиев (Рилски спортист) – 27 т.

23. Мартин Дурчев (Ямбол) – 27 т.

24. Стойо Чолаков (Ямбол) – 25 т.

25. Васил Александров (Спартак Плевен) – 22 т.

26. Тенчо Тенчев (Берое) – 22 т.

27. Павел Иванов (Левски) – 20 т.

28. Емил Бинев (Черноморец) – 20 т.

29. Костадин Маршавелски (Ямбол) – 12 т.

Предстоят интересни интервюта с всички 11 претенденти за първото място преди втория етап на конкурса. Целия конкурс ще продължи малко повече от 4 месеца, а победителят ще бъде обявен на 31 октомври.

Тагове: Мистър BGbasket.com 2015