България с убедителна първа победа на Европейското за жени (20)

03-07-2015 14:22

Националният отбор на България за жени (20) записа първа победа на Европейското първенство в Дивизия В. Нашите победиха Израел с 67-50 в мач, който BGbasket.com проследи на живо за вас с текстов коментар (вижте ТУК). Нашите изиграха много силна втора част, в която взеха сериозен аванс и задържаха доброто си темпо и през второто полувреме. Така до момента тимът на Дечо Коешинов има победа и загуба от надпреварата в Черна гора,а утре от 12.30 нашите ще срещнат Литва.

Мачът започна доста оспорвано и след първата част Българи измъкна лека преднина от 2 точки. Нашите изиграха много силна втора част и след силно включване на Борислава Христова, Теодора Динева и Калина Аксентиева те излязоха с 8 напред при 30-22. Израелките леко намалиха изоставането си, но след първото полувреме националките отново бяха напред с 8 точки при 34-26.

България продължи да диктува темпото и след подновявате на играта. В третата част нашите направиха двцуифрен аванс и за първи път увеличиха водачеството си на 14 точки. В последната част и двата отбора допуснаха доста грешки и пропуски. Въпреки това, преднината на нашите бе доста голяма и те успяха да я запазят до край. Националките ни направиха много силни последни минути и отново вдигнаха аванса си на 17 точки, с което спечелиха първата си победа с убедителна преднина.

Въпреки успеха нашите отново допуснаха огромно количество грешки, както и вчера. Днес те извършиха цели 29, 17 повече от Израел, които имаха само 12. Българките имаха и само 5 откраднати срещу 15 повече – общо 20 за своя съперник. Националките ни обаче, показаха по-добър процент стрелба от тях.  Те бяха 20/39 (51%) от двойката срещу 19/68 (27.9%) за Израел.

Страхотен мач за победата на България направи Борислава Христова с 28 точки и 9 борби. Теодора Динева завърши с дабъл-дабъл от 15 точки и 11 борби, но допусна 7 грешки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (20) - ИЗРАЕЛ (20)