Слаба втора част провали жените (20) за втора загуба на Европейското

04-07-2015 14:47

Националният отбор на България за жени (20) допусна втора загуба на Европейското първенство в дивизия В. Нашите срещнаха Литва в третия си мач и отстъпиха със 71-77, въпреки опитите за обрат в края. Българките изиграха слаба втора част, в която изостанаха доста и след това се доближаваха на няколко пъти, но така и не можаха да обърнат резултата. Така България е с баланс 1-2 след първите три дни, а в неделя имат почивка. В понеделник българките срещат Босна и Херцеговина от 17.10 часа.

След равностойна първа част, във втората литовките направиха серия от 12-2, за да дръпнат с 9 точки. Нашите върнаха една, но след това съперникът вкара още 9 поред и бе напред с цели 17 на почивката. Балтийките поддържаха разликата преди по средата на третата четвърт българките да се разиграят и да започнат да намаляват. Те свалиха до 11 след 30 минути игра, а след 8-0 в последната част се доближиха и на 3. На два пъти разликата падна само до точка, но и двата пъти Литва отговаряше и в края удържа победата, която е първа за тима.

Нашите имаха цели 22 отнети топки срещу едва 10 за съперника, но пък нашият процент на стрелба бе по-лош. България стреля 24 от 69 за 34.8% от игра, докато Литва бе с 26/63 за 41.3%.

Най-резултатна за българките бе Теодора Динева след 29 точки и силно второ полувреме. Борислава Христова се отчете с 20 точки и 9 борби, а Таня Енева добави 11 и 7.

BGbasket.com проследи развитието на двубоя с текстов коментар, който можете да прочетете ТУК

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (20) - ЛИТВА (20)