Нефтохимик 2010 надви Хасково 2012 в Бургас

22-09-2015 21:44

Нефтохимик 2010 се наложи над Хасково 2012 с резултат 89-80 в приятелски мач. Отборите се срещнаха днес в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас.

Отборите започнаха мача с голяма резултатност и доста равностойно, като след 10 минути бяха равни - 26-26. Темпото се запази до почивката, когато домакините имаха минимална преднина от 2 точки при 50-48. Нова равностойна четвърт запази малък аванс за бургазлийки, като те водеха с 3 точки преди последния период. В края на мача Нефтохимик успя да натрупа малко по-голямо предимство и да спечели.

Мария Желязкова наниза 21 точки за победителките, Олена Самбурска добави 20 (6 тройки), а Йелена Йованович - 12.

За Хасково 24 точки отбеляза Лия Галдейра, Ралица Нанева регистрира 20, а Джазмин Пъркинс се отчете с 19.

Тагове: Нефтохимик 2010, Хасково 2012, ДП - жени