Академик Бултекс 99 категоричен срещу Черноморец, ще играе финал у дома

Силен мач за Йовович
01-10-2015 20:28

Академик Бултекс 99 записа категорична победа с 99-65 над Черноморец в първия ден от домакинския си турнир в зала „Строител”. Пловдивчани се откъснаха през втората част и запазиха стабилна преднина до края. Във финала утре те ще срещнат Левски 2014, а бургазлии ще срещнат Спартак Плевен за трето място.

През първата четвърт отборите бяха доста равностойни и след няколко смени на водачеството Черноморец имаше точка преднина. Домакините обаче записаха серия от 19-3 през втората част и се откъснаха далеч напред, като на почивката авансът им беше 13 точки. Те спечелиха и следващите две части, за да направят победата си категорична.

Сериозна разлика в полза на Академик имаше в отнетите топки – 14-4, предизвиканите противникови грешки – 19-7, точките под коша – 54-12, както и точки от втори шанс – 21-2 и след грешки на съперника – 28-5.

Бошко Йовович записа 23 точки и 8 борби за победителите, 17 отбеляза Костадин Маршавелски, а 15 – Васил Михайлов.

За Черноморец с по 15 точки се отчетоха Константин Коев и Емил Бинев.