Ямбол удари Берое за първа победа в контролите

03-10-2015 11:12 | yambolsport.net

Баскетболистите на Ямбол записаха първата си победа в серията предсезонни контроли. Пред близо 500 зрители в зала "Диана"  момчетата на Нинослав Марянович победиха Берое с 91-85 като водеха през целия двубой.

Ямболският тим поведе в мача от самото начало и удържа аванса си до края. Те започнаха силно като още в първата част поведоха с 28-14, а на полувремето Берое стопи пасива си до 8 точки при 36-44. Ямбол продължи да играе силно и след подновяване на играта и вдигна преднината си още повече до 72-57 в третата част .В последните десет минути тимът на Любомир Минчев даде всичко от себе си и свали до минимум разликата, но домакините не позволиха да се стигне до обрат.

Най-резултатен за успеха на Ямбол бе  Денис Агре, който вкара 22 точки и взе 11 борб, а  Станислав Говедаров отбеляза 15 точки и взе 5 борби.

Следващата контрола на Ямбол е в неделя /4 октомври/ срещу  Черно море порт Варна. Двубоят е от 17.00 часа в зала "Диана".

Тагове: Берое, Ямбол