Макаби срази Емпорио Армани Милано в исторически мач в Чикаго

(сн. euroleague.net)
03-10-2015 14:58

Макаби Тел Авив победи Емпорио Армани Милано с 85-79 в мач от Световния тур на Евролигата. Мачът беше исторически, защото за първи път отбори от най-силния европейски клубен турнир се срещат на американска територия – той се игра в Чикаго.

През първия период Макаби беше под пара и го спечели с 29-11. Италианският тим се съвзе и навлезе в темпото на мача през втората част, като намали разликата на 6 точки. След почивката пък резултатът бе изравнен и последните 10 минути започнаха при равенство – 63-63. Макаби отбеляза цели 22 точки до края и заслужи победата в мача.

Браян Рандъл и Тревър Мбакве отбелязаха по 15 точки за победителите, а Витор Фаверани добави 11. За Емпорио Армани Милано Алесандро Джентиле завърши с 16 точки, а 15 добави Роби Хъмъл.

Тагове: Макаби Тел Авив, Емпорио Армани Милано, Евролига