Левски удари Рилски спортист с кош в края

03-10-2015 20:50

След като вчера Левски 2014 спечели приятелски турнир в Пловдив, днес „сините“ победиха като домакин Рилски спортист. В първия си мач пред собствена публика „сините се наложиха с 84-82 след оспорван мач, белязан от няколко обрати. На Рилски спортист предстои да изиграе още една контролна среща преди началото на сезона срещу Лукойл Академик.

Рилски спортист започна силно двубоя като поведе с 8-2 и имаше аванс през цялата първа част. През втория период обаче, Левски направи ударна серия от 17-2 и обърна в резултата при 39-29. Силно в този момент се включи Александър Янев, който отбеляза три поредни коша, а освен него с добри изяви се отличиха Алекс Симеонов и Йордан Минчев. „Сините“ задържаха аванса си и на почивката излязоха напред с 9 точки.

За кратко през третата част самоковци намалиха пасива си до 6, но Левски отново направи двуцифрена преднина. Антъни Гуджино започна силно първите минути на последната част и след серия 10-0 Рилецо обърна в резултата. Левски нямаше кош близо 5 минути, но две тройки на Алекс Симеонов върнаха предимството на „сините“ при 81-77. Разликата се запази малка в последните минути, а 14.2 секунди преди края Златин Георгиев наниза една тройка в последната секунда на атаката и доведе резултата до равенство. Тейлър Лейзър обаче реши двубоя в полза на Левски, след като отбеляза на пробив в последните секунди, а в оставощото време самоковци не успяха да направят нещо повече.

Алекс Симеонов бе най-резултатен за успеха на Левски като завърши с 22 точки и бе 5/11 от линията за три точки. Павел Иванов отбеляза 21, а Александър Янев се отчете с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби.

За Рилски спортист над всички бе Антъни Гуджино с 16 точки и 7 борби, а по 12 отбелязаха Златин Георгиев и Кори Петрос.