Павел Маринов и Динамо сразиха Клуж на старта на румънското първенство

04-10-2015 09:58

Тимът на Павел Маринов Динамо Букурещ започна с важен успех сезона в първа лига на румънското първенство. В мач от първия кръг Динамо победи като гост бившия тим на Христо Николов Клуж със 79-78, след силно включване на българина, който е и капитан на тима. В срещия кръг на 9-ти октомври Динамо посреща у дома Турбо Муреш.

Тимът, който е воден от Александър Тодоров започна силно и поведе с 18-9, а до края на първата част Клуж намали изоставането си до 1 точка при 20-21. Динамо запази аванс и през втория период, но разликата се запази малка. Гостите запазиха водачество и през второто полувреме. Минути преди края разликата падна до 3 точки, но мощна забивка  на Павел Маринов отново вдигна преднина на Динамо. Клуж обаче остана близо до съперника си и след кош на Адамович 30 секунди преди края разликата падна само до 1 при 78-79. До края обаче, тимът на българина удържа успеха.

Павел Маринов записа 11 точки, 4 борби, 1 открадната, 1 асистенция и 1 блок като имаше и силни изяви за победата в последните минути. Най-резултатен бе Каролис Бабкаускас с 19 точки, а бившият играч на Балкан Ноа Далман реалиира  13 точки. Ненад Шулович ,който също игра с екипа на ботевградчани също се включи силно като добави 10 точки, 5 борби и 5 аситенции.

За Клуж над всички бе Филип Адамович, който отбеляза 19 точки и направи 7 асистенции и овладя 4 борби.

Тагове: Динамо Букурещ, Павел Маринов