Левски 2014 навакса 17 точки за 6 минути и срази НСА

07-11-2015 18:54

Левски 2014 спечели невероятна победа в ДП-жени като гост на НСА с 66-65. Успехът за баскетболистките на Таня Гатева дойде след обрат от 17 точки изоставане при едва 6 минути до края на мача. „Сините” вече са с актив 2-3, а НСА продължава да е единственият отбор без победа и има 5 загуби до момента. В следващия кръг Левски 2014 посреща Нефтохимик 2010, а НСА гостува на шампиона Дунав 8806. Това ще се случи чак след три седмици, тъй като следва пауза за квалификацията на женския национален отбор за Евробаскет 2017.

Първата част беше доста оспорвана, а Левски 2014 успя да се задържи напред в резултата за няколко минути. След нея резултатът беше равен, а вторият период започна със серия от 18-3 в полза на НСА, което даде двуцифрена преднина на тима. На почивката домакините водеха с 15 точки, а разликата остана двуцифрена през цялата трета част за 56-43 след нея. 6 минути преди края НСА водеше със 17 точки и мачът изглеждаше решен, но „сините” започнаха страхотна серия от 13-0 и се върнаха в мача при малко повече от минута до края. 29 секунди преди сирената те поведоха с точка и минималната разлика се запази до края. В последните 6 минути резултатът бе 20-2 в полза на гостите.

Йоланда Коса беше най-резултатна за победителките със 17 точки, 16 плюс 9 борби записа Гергана Иванова, а 14 вкара Антония Филипова.

За НСА по 17 точки отбелязаха Мирена Денчева (10 борби) и Мария Светославова (11 борби), а 14 вкара Мартина Николова.