Левски и БУБА с победи при юношите в регион Витоша

25-11-2015 18:02

Левски и БУБА баскетбол записаха победи във вчерашните мачове от група А на регион Витоша за юноши до 19 години. До момента всички отбори от групата имат победи, с изключение на Шампион 2006, който претърпя втора загуба. Левски и ЦСКА нямат загуба до момента, но имат само по един изигран мач.

В първия мач от групата Левски се наложи над Академик София с 58-46, след много силна втора част в зала „Триадица”. Академик имаше аванс от точка след 10 минути, но до почивката „сините” успяха да се откъснат напред в резултата за 38-26 на почивката. Те бяха по-силни и през третата част и се откъснаха със 17 точки напред, а въпреки че спечели последния период, Академик не успя да се върне в мача. Йордан Минчев вкара 15 точки за победителите, а с 13 завърши Спас Николов. За Академик 14 точки отбеляза Николай Николов, а с 11 завърши Цанко Краев.