Пет победи за Рилски, пет поредни загуби за Черноморец

27-11-2015 19:34

Рилски спортист записа пета победа в Националната баскетболна лига. Самоковци победиха Черноморец с резултат 86-61 като домакин в мач от осмия кръг на първенството. Рилецо беше напред в резултата през цялото време и очаквано стигна до победата, за да направи актива си 5-3. За съперника му това е пета поредна загуба и общо седма, като той има и една победа. В следващия кръг Рилски гостува на Берое, а Черноморец посреща Черно море Порт Варна.

Домакините започнаха мача със серия от 11-0, а след една четвърт преднината им беше 7 точки. Равностойна игра до почивката запази сравнително малка разлика, но след подновяването на играта самоковци направиха аванса си над 20 точки и предрешиха мача. В последните 10 минути Рилски нямаше проблем да запази преднината си и да спечели.

Победителите имаха предимство под коша – 41-32 борби и 56-36 точки. Те предизвикаха 17 грешки на съперника си, извършвайки само 8, отнеха 10-2 топки и имаха успеваемост 48% срещу 40% на Черноморец.

Франк Търнър записа 17 точки и 7 борби за победителите, 13 плюс 11 борби регистрира Кори Петрос, а 11 отбеляза Веселин Веселинов.

За Черноморец Деян Белич завърши с 19 точки и 10 борби, а 12 реализира Марко Янюшевич.