ПАО удържа ключова победа като гост на Пънар Каршъяка (видео)

(сн. euroleague.net)
28-11-2015 11:27

Панатинайкос записа много трудна и важна победа като гост на Пънар Каршияка в Измир с 69-66. Три кръга преди края на първата фаза в група С на Евролигата гърците делят третото място в групата с Жалгирис с по 3 победи и 4 загуби. След снощната загуба пък Пънар остана пети с актив 2-5. В следващия кръг ПАО посреща Александър Везенков и Барселона, а Пънар гостува на Жалригис във важен мач.

Гостите бяха напред в резултата през целия мач, но преднината им не беше голяма и трябваше да изиграят много силна последна минута, за да си осигурят победата. В последната минута Пънар успя да изравни резултата при 66-66, след което Ник Калатес наниза победна тройка, а Джеймс Джист заби изключително важен „чадър”, за да дадат победата на отбора си.

Джеймс Фелдлайн отбеляза 17 точки и хвана 7 борби за победителите, а с 14 точки се отчете Джист, който добави 6 борби и 4 асистенции. За Пънар Колтън Айвърсън записа 14 точки и 6 борби.