Силна втора част носи успех на Нефтохимик над Левски

28-11-2015 21:14

Нефтохимик 2010 нямаше особено проблеми и спечели гостуването си на Левски 2014 при подновяването на женското първенство. Бургазлийки започнаха по-трудно, но се откъснаха със силна втора част и спечелиха с 84-61. С този успех бургазлийки вече имат 4 и 2 поражения, като ще останат на третото място. "Сините" пък са с 2-4 и държат шеста позиция. След седмица Левски 2014 гостува на Берое Стара Загора, докато Нефтохимик приема шампиона Дунав 8806.

След първата четвърт гостите бяха напред с 3 точки, а малко след началото на втората разликата бе 6. След това обаче те направиха серия от 13-0 и дръпнаха напред, като до почивката разликата остана. През второто полувреме гостите я поддържаха и така закономерно се поздравиха с победа.

Домакините имаха 8 тройки от 23 опита, но бяха едва 3 от 8 от наказателната. За сравнение пък гостите бяха 3 от 15 за 3 точки и 15 от 22 от наказателната. Процентът им за 2 точки обаче бе доста по-добър, а те доминираха и с точките в подкошието.

Най-резултатна за победителките стана Росица Йовчева, която се включи с 16 точки от пейката. По 14 точки отбелязаха Йелена Йованочив и Габриела Костова, които имаха съответно 8 и 7 борби.

За домакините с 13 точки и 7 борби завърши Антония Филипова, а 11 и 7 имаше Стефани Пендова.