Спартак скъса мрежата на Ямбол със 17 тройки

28-11-2015 19:53

Спартак Плевен записа пета победа в НБЛ след като се наложи над Ямбол като домакин с резултат 87-77. Плевенчани нанизаха 17 тройки в своята зала „Балканстрой”, което бе в основата на успеха им. Така Спартак и още три отбора – Берое, Рилски спортист и Черно море Порт Варна имат по 5 победи и 3 загуби, а разликата между тях и следващия в класирането Левски 2014, който е с 2-6, стана 3 победи след този кръг. В следващия плевенчани гостуват на Лукойл Академик, а Ямбол, който е с победа и 7 загуби, посреща Левски 2014.

Отборите изиграха оспорвана първа четвърт, след която ямболии имаха преднина от точка. Темпото се запази до почивката, като в края на първото полувреме вече домакините бяха напред в резултата – 42-38. Серия от 7-0 на Спартак веднага след подновяването на играта направи разликата над 10 точки, но ямболии успяха да се задържат близо и намалиха дефицита си на 6 точки след три части – 53-59. Серия от 7-0 малко преди средата на последната десетка отново изведе домакините с над 10 точки напред и те успяха да запазят комфортна преднина до края.

В статистиката на отборите един показател се отличава – вкараните тройки на Спартак – цели 17, при това при успеваемост 51%. Те си подадоха и цели 26 асистенции срещу 11 на съперника.

„Виновниците” за страхотната стрелба от тройката на победителите са Веселин Георгиев и Урош Величкович. Те нанизаха съответно 7 тройки от 12 опита и 6 от 9, като и двамата завършиха с по 24 точки. 16 плюс 10 борби записа Милован Савич.

За Ямбол Милиян Боцка отбеляза 31 точки и подаде 7 асистенции, а 21 точки и 11 борби регистрира Боян Радетич.