Непоколебимият Рилски се развилня във Варна

23-03-2024 19:30 | BGbasket.com

Рилски спортист показа, че се е съвзел след драматичното отпадане от турнира за Купата на България и продължава без грешка в Топ 6 на Sesame НБЛ. Баскетболистите на Любомир Киров изнесоха открит урок на Черно море след внушителното 107:60 в среща от 26-ия кръг. В зала „Христо Борисов“ интригата бе на дневен ред само през първото полувреме, но през второто „скиорите“ демонстрираха на какво са способни в офанзивен план, за да фиксират четвърти триумф в Първата шестица и общо 15-и пореден. По този начин „моряците“ сбъркаха в елита за втори последователен път.

От редиците на тима от Самоков липсваше Александър Янев. От своя страна в групата на отбора от Варна се завърна Берк Мехмед. Рилецо се настани отново на върха във временното класиране с 21 победи и 5 загуби, а съставът на Кирил Болшаков заема шестата позиция с 11 успеха и 15 поражения. На 31 март (неделя) Рилски ще има гостуване на Балкан, докато Черно море ще посрещне ЦСКА.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от SESAME NBL Bulgaria (@nbl_bulgaria)

Честите нарушения и безплодните атаки от двете страни оказаха своето влияние върху слабата резултатност в началните минути. Къртис Джоунс и Морис Крийк бяха замесени във всичко най-интересно за домакините, докато от другата страна Алекс Симеонов имаше главна роля в нападение. Именно неговото постоянство в атака помогна на гостите да развалят статуквото до някаква степен и да се откъснат с 5 точки в края на дебютния период.

Точните стрелби зад дъгата на Крис Минков и Джоузеф Лоусън, както и по-доброто раздаване на топката, вдъхновиха „скиорите“ да мечтаят за двуцифрена преднина през втората десетка. Наличието на Джон Флорвиъс превърна тази мечта в реалност и вгорчи допълнително настроението на домакините, за да фиксира 42:27 на голямата почивка в полза на Рилецо.

По-солидното представяне на самоковския тим даде резултат и в хода на третата част, когато отговорността в офанзивен план падна върху плещите на Мирослав Васов, Симеонов и Флорвиъс, които направиха аванса му още по-внушителен. Аргументите на „моряците за подобаващ отговор бяха дефицит и в двете фази, a Христо Бъчков пое щафетата и изведе гостите с 36 точки напред след 30 минути игра. В последната част Рилецо отново бе в ролята на пълен господар и до финалната сирена не погледна назад.

Алекс Симеонов даде тон за разгрома на Рилски със своите 20 точки и 8 борби. Христо Бъчков се разписа с 19 точки, Джоузеф Лоусън записа 15 и 7 овладени под двата ринга топки, Мирослав Васов финишира с 14 и 5 овладени под двата ринга топки. Крис Минков отбеляза 11 точки, Джон Флорвиъс има 10 и 7 овладени под двата коша топки.

Къртис Джоунс отсрами Черно море с 20 точки, 6 борби и 6 асистенции. Аверил Угба остави на сметката си 12 и 6 овладени под двата коша топки.