Грешен ход за Константин Костадинов и Аликанте

(сн. HLA Alicante/Twitter)
24-03-2024 23:40 | BGbasket.com

Константин Костадинов и Аликанте сбъркаха за девети път в испанската Leb Oro. Българинът и неговите съотборници загубиха при визитата си на Тизона Бургос със 75:90 в мач от 26-ия кръг.

Баскетболистите на Антонио Перес имат на сметката си 17 победи и 9 загуби, като вече заемат осмото място във временното класиране на втора испанска дивизия. На 29 март (петък) Костадинов и компания ще приемат на Реал Бетис.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме и на голямата почивка домакините фиксираха 41:37 в своя полза. След паузата гостите намериха пътя към обрата, но не издържаха и Тизона взе победата.

Костадинов започна сред титулярите и остана на паркета 26 минути. За това време българският национал регистрира 6 точки, 6 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка. При стрелбата си крилото бе 1/5 от близко разстояние, 0/1 зад арката и 4/6 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Аксел Гудмундсон се отличи с 23 точки и 4 тройки за тима от Аликанте.

Тагове: Константин Костадинов, Аликанте