Измит се върна в играта, Гергана Иванова сред най-добрите

(сн. Gergana Ivanova/Instagram)
25-03-2024 18:33 | BGbasket.com

Гергана Иванова и Измит се пребориха за първи успех в плейофите от елита на Турция. Българката и нейните съотборнички спечелиха при гостуването си на Галатасарай с 95:83 във втория мач от четвъртфиналите.

По този начин баскетболистките на Хасан Окул изравниха серията до 1:1 победи. Третата решителна среща ще бъде на 27 март (сряда), като домакини ще са Иванова и компания.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, което премина под знака на високата резултатност, но след неговия край домакините поставиха на таблото 47:42 в тяхна полза. При подновяването на играта тенденцията на паркета не се промени и в края на третия период равенството отново светна на таблото за 65:65. Така се стигна до последната десетка, когато домакините поеха контрол върху събитията на паркета и си гарантираха победата.

Иванова влезе от пейката, но това не я спря да помогне за ценната победа на тима от Измит. Българската националка постави името си сред реализаторите. Гардът завърши с 10 точки, 1 борба и 3 откраднати топки за 24 минути в игра. При стрелбата си тя бе 2/3 от средна дистанция и 2/4 зад дъгата.

Айше Кора блесна за победителките с 30 точки, 6 борби и 5 асистенции. Джейми Нарийд регистрира 20, 5 овладени под двата ринга топки и 7 завършващи подавания.

Тагове: Гергана Иванова, Измит