ЦСКА удържа Черно море след трипъл-дабъл на Боянов

22-04-2024 19:52 | BGbasket.com

ЦСКА записа победа в последния си мач преди плейофите в Sesame Национална баскетболна лига. На свой терен тимът се наложи над Черно море Тича със 105:99 след трипъл-дабъл на Георги Боянов в двубой без значение за класирането и на двата отбора. Домакините водеха почти през цялото време, но бяха близо до това да допуснат обрат в края.

Втори пореден мач за варненския тим пропусна Морис Крийк, а този път отсъстваше и Аверил Ъгба.

„Червените“ завършват тази фаза на шампионата на петото с баланс 15-17, докато опонентът им е шести с 11-20 и все още без успех при новия си треньор Георги Давидов. На четвъртфиналите ЦСКА ще се изправи срещу Балкан, като първият мач ще е в Ботевград. Черно море пък ще стартира с визита на Спартак в Плевен.

Само три минути бяха нужни на домакините да дръпнат с двуцифрена преднина при 13:2, принуждавайки рано Георги Давидов да вземе прекъсване. Защитата на „моряците“ не успяваше да опази Васил Бачев, вкарал 15 точки само в първата част, но постепенно те заиграха по-добре в нападение и в края й намалиха за 24:27. Високата резултатност се запази и през втория период, като ЦСКА рядко пропускаше под коша, а в комбинация със седемте тройки, на почивката водеше с 56:44.

Баскетболистите на Росен Барчовски поддържаха аванса си през цялата трета четвърт, след която се оттеглиха при 75:64 в своя полза. Гостите на няколко пъти скъсяваха значително дистанцията, а 30 секунди преди края те се възползваха от грешка на съперника и намалиха само на 3. Играта се накъса от изпълнения на наказателни удари и от двете страни, но ЦСКА удържа водачеството си до края. В последните секунди Иван Спиров напусна за пет нарушения след получено и неспортсменско такова, а срещата не завърши и Виктор Гергов.

Георги Боянов завърши срещата с 25 точки, 12 борби и 11 асистенции. Александър Радукич реализира 20 точки, с 19 е Васил Бачев. Венцислав Петков има 14, Дамян Минков е с 15, 10 добави Виктор Гергов.

За съперника Къртис Джоунс се отчете с 22 точки и 7 борби. Иван Спиров има 17 точки, с 15 е Марин Маринов, 14 вкара Мартин Йорданов, а 13 – Костадин Лазаров.