Георги Давидов: Първото полувреме бе доста неприятно за гледане

23-04-2024 00:00 | BGbasket.com

Черно море Тича не успя да стопира своята негативна серия от осем поредни загуби в Топ 6 на Sesame НБЛ преди старта на плейофите. „Моряците“ допуснаха поражение от ЦСКА с 99:105 в залата на столичния тим. Наставникът Георги Давидов похвали представянето на варненския отбор, особено през второто полувреме.

Отборът беше близо до победата, въпреки че играхме без двама основни играчи. Момчетата се представиха добре. Въпреки загубата, съм доволен донякъде от старанието, особено през второто полувреме. Докато загреем през първото, беше доста неприятно за гледане, но аз не мога да съм недоволен, защото имаме 30 асистенции и само 13 грешки.ЦСКА е опитен отбор, със своя опит и характер ни победи в края“, каза Давидов.

За поражението на варненския отбор говори и Иван Спиров. Бившият младежки национал изигра още един силен мач след този срещу Рилски спортист и помечта за дабъл-дабъл. Крилото завърши със 17 точки, 6 борби и 2 асистенции за 30 игрови минути. Ето какви бяха неговите думи:

Добър мач се получи, и двата отбора се бориха мъжки до края. Накрая направихме технически грешки, което може би дойде от липса на опит. Надявам се да оправяме тези неща и да ставаме все по-добри.

Тагове: Черно море Тича, Георги Давидов, НБЛ - мъже