Черно море Тича се класира с лекота за Топ 4 при 17-годишните

(сн. facebook.com/fanclubChernoMoreTicha)
10-05-2024 17:31 | BGbasket.com

Черно море Тича се класира на полуфиналите в Държавното първенство за юноши U17, които се провеждат в Ботевград. В третия мач за деня варненският тим надви убедително Ънстопабъл с 97:66, след като водеше през цялото време.

В следващия етап баскетболистите на Георги Бакалов ще се изправят срещу състава на ЦСКА.

Само за две минути „моряците“ вкараха 8 безответни точки, а след първата част водеха с 23:19. Те продължиха да стрелят с много висока успеваемост и през втория период, възползвайки се от многото пропуски на съперника, и на почивката се откъснаха с 53:34.

Почти през цялото второ полувреме Черно море Тича поддържаше аванс над 20 точки, а в края на срещата направи успеха си още по-изразителен.

Победителите отбелязаха 15 тройки в мача срещу 11. По-голямата разлика обаче дойде от играта под коша, където те овладяха 57 борби срещу 34, като отбелязаха 20 точки от втори шанс срещу нито една за опонента си.

Светослав Славов завърши с 27 точки и 10 борби за победителите, Берк Иванов има 16 точки и 11 борби.

За отбора от Добрич 20 точки реализира Георги Арнаудов, 19 вкара Добромир Шерингов.