Рилски спортист не издържа в края и падна от Теодо в ЕВРОХОЛД Балканска лига

Самоковци загубиха в последната част (сн. Ивайло Андреев)
21-11-2012 20:45

Второ поражение за самоковци в група В на турнира

Второ поражение в група В на ЕВРОХОЛД Балканска лига допусна отборът на Рилски спортист. Самоковци гостуваха на черногорския Теодо, но паднаха с резултат 74-84. Така след тази среща самоковци са с актив от 3 победи и 2 загуби, докато черногорците са с четири успеха от четири срещи, но всичките у дома.

Двубоят бе равностоен в първите три части, а малко преди края на третата домакините дръпнаха с 6 точки, а пък след 30 минути водеха с 5. Три минути след началото на последната пък Теодо вече бе напред с 10 точки, а малко след средата й дръпна със 17. Тази начална част от последната четвърт се оказа решаваща и домакините стигнаха до поредния си успех.

Разликата между двата тима дойде от изпълнението на наказателни удари и повечето грешки на самоковци. Домакините имаха общо 25 стрелби от наказателната линия и успяха в 20 от тях, докато Рилски бе с 6 успешни от 8. Отделно домакините направиха 12 грешки срещу 19 за българите, като това компенсира четирите тройки в повече вкарани от Рилецо.

За самоковци най-резултатен бе Христо Захариев със 17 точки, като хвана и 8 борби. Станислав Славейков добави 14 точки, а други трима вкараха по 11.

Саво Джиканович завърши с 20 точки и 8 борби за победителите, а Синиша Тепавчевич се отчете с 18 и 9.