Рилски и Балкан спечелиха групите при момчетата U12

(сн. rilskibasket.com)
17-05-2024 17:51 | BGbasket.com

Рилски спортист и Балкан завършиха без загуба груповия етап от Държавното първенство за момчета U12 в Самоков и така се разминаха за полуфиналите.

Балкан се наложи над Черно море Тича драматично със 76:75 въпреки по-доброто първо полувреме за варненци. В средата на последната част резултатът бе равен, но Балкан поведе минимално след това и удържа победата.

Точка раздели и Шампион 2007 и Доростол в другия мач от група Б, като столичани победиха с 64:63, но тук и двата тима нямаха шанс за класиране.

Домакинът Рилски спортист и БУБА също вече се бяха класирали за полуфинал, но спориха за първо място в група А.

Рилецо се наложи с 85:74 след силна трета четвърт, като така спечели групата и ще срещне Черно море Тича на полуфинал.

Балкан ще играе срещу БУБА.

Екшън финал имаше и другия мач от група А, където Берое навакса изоставане от 15 точки, за да победи Дунав Русе с 52:50.

Берое - Доростол и Дунав - Шампион 2006 са мачовете за 5/8 място.