Фамозен кош от центъра със сирената за Кливланд повали Далас

28-02-2024 12:00 | БТА | BGbasket.com

Макс Стръс вкара тройка от центъра на терена в момента, когато звучеше сигнала за край на мача, за да осигури успех на Кливланд Кавалиърс над Далас Старс със 121:119 в среща от НБА.

Стръс се изравни в края на мача с Донован Мичъл, като и двамата приключиха с по 7 тройки. Но той вкара четири в рамките на 67 секунди в края на четвъртата част. Пи Джей Вашингтон отговори за гостите от Далас 2.6 секунди преди края на срещата, след което обаче дойде невероятната тройка от централната линия на Стръс.

Мичъл приключи мача с 31 точки, 7 борби и 6 асистенции, както и открадна седем спорни топки. Стръс остана с 21 точки, а Джарет Алън с 19 и 9 борби за Кливланд, за които това е втора поредна победа и втора над този съперник през сезона. Кливланд е на 2-о място в цялата Източна конференция с 38 победи и 19 поражения.

Но постижението на двамата водещи реализатори на Кавалиърс, и особено на Стръс, остави в сянка 45-те точки на Лука Дончич, който също така взе 9 борби, направи 14 асистенции и пресече три подавания.

Детройт Пистънс се наложи над Чикаго Булс със 105:95 с 26 точки на Кейд Кънингъм, а Симоне Фонтекио реализира 11 от всичките си 17 в четвъртата част. Гостите от Детройт са на последното 15-о място в цялата Източна конференция само с 9 победи от 58 мача.

Чикаго Булс, които са 9-и в същата Конференция, търпят трето поражение в последните си четири мача, но трябва да се сърдят на лошата си стрелба, тъй като процентът им от игрови ситуации е отчайващ. Трима бяха на прилично ниво, като Никола Вучевич (25 точки и 10 рибаунда) и Андре Дръмонд (20 точки и 11 борби) записаха дабъл-дабъл. ДеМар ДеРоузан добави 25.

Голдън Стейт започва да се изкачва нагоре в Западната конференция и с победата 123:112 над Вашингтон има 30 победи и 27 поражения на 9-о място. Клей Томпсън надстреля бившия си съотборник и приятел Джордан Пуул, като и двамата днес започнаха мача от пейката. Крис Пол пък направи победно завръщане на терена, след като пропусна 21 мача заради контузия. Андрю Уигинс не беше в групата на Голдън Стейт заради лични проблеми, а звездата Стеф Къри реализира едва четири пъти от зоната за три точки от 16 опита. Но тимът воден от Томпсън постигна девета победа в последните си 11 мача. днес той вкара 25 точки за 27 минути на терена и беше най-резултатен в техните редици.

Пуул пък отбеляза едва два пъти от осем опита от тройката, както и 5 от 17 генерално от игрови ситуации за тима на Вашингтон срещу отбора, който го продаде преди сезона и завърши с 12 точки.

Орландо Меджик победи Бруклин със 107/81 като Франц Вагнер отбеляза 21, а Мориц Вагнер прибави 16 за тима от Флорида. Гостите от Бруклин регистрираха най-лошия си мач като резултатност през сезона, което може би има обяснение с липсата на контузените Кам Томас и Бен Симънс.

Бостън продължава да бъде без конкуренция на върха в Източната конференция, след като постигнаха 46-а победа през сезона – 117:99 срещу Филаделфия. Джейлън Браун с 31 точки, Джейсън Тетъм с 29 пункта, 11 рибаунда и 8 подавания подсигуриха достатъчно победата, която освен всичко друго е и девета подред.

Филаделфия водеше с две точки 8:50 минути преди края на срещата, но Селтикс вкараха следващите 16 точки и след четири минути и половина поведоха със 107:89. Но защитата на зелените работеше отлично и те спечелиха борбата под кошовете с 56:28. Тайризи Макси отговори с 32 точки за Фили, а Тобайъс Харис и Камерън Пейн останаха с по 13 всеки.

Другият лидер – Минесота в Западната конференция, също затвърди добрата си форма и надви Сан Антонио със 114:105. Антъни Едуардс почувства болки в глезена в края на четвъртата част, но въпреки това вкара 34 точки в домакинския мач.

Макар и да започна от пейката, Наз Рийд вкара 22 точки за победителите, които имат шест успеха в последните си седем мача. Карл-Антъни Таунс не игра за тях, тъй като има лични проблеми, които не бяха оповестени в детайли от клуба.

Дивайн Васел отвърна с 21 точки за Шпорите, а Келдън Джонсън остана с 20. Виктор Уенбеняма отбеляза 17 точки, хвана 13 рибаунда, а също така направи 4 блока.

Милуоки Бъкс – друг от отборите с претенции за челните места на Изток, се справи с Шарлът със 123:85. Гръцката им звезда Янис Адетокумбо наниза 24 пункта, Деймиан Лилард остана с 23, както и взе 9 борби.

Боби Портис вкара 21, макар да започна от пейката в днешната среща, докато Джей Кроудър реализира 10 точки и взе 7 борби в защита. Майкъл Бриджис беше лидер за отбора от Южна Каролина със 17 точки, но само 6 успешни стрелби от 15 опита от игра.

Маями преодоля дефицит от 15 точки, но се справи с Портланд със 106:96. Джими Бътлър вкара 22 точки, направи 9 подавания и взе 4 спорни топки, а тимът е на върха в Югоизточната дивизия с 33 победи и 25 точки, все още удържайки натиска на Орландо.

Тери Розиър с 19 и Дънкън Робинсън със 17 бяха другите реализатори за отбора на гостите от Маями, които до момента имат само победи от серията си от пет поредни гостувания.

Бам Адебайо - използван във втората и третата четвърт, допринесе с 13 точки и 9 борби. За Портланд, които влязоха в най-негативната си серия през сезона с девет поредни поражения, Анфърни Симънс наниза 26 точки, а Джереми Грант остана с 24.