Рилски загря за плейофите с рутинна победа в София

(сн. BGbasket.com)
04-04-2024 18:31 | BGbasket.com

Рилски спортист завърши с очаквана победа участието си в Първата четворка на женската А група. Тимът се наложи убедително като гост на Локомотив София с 89:55 в последния си мач преди плейофите.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова завършват с баланс 7-5, като на започващите след седмица полуфинали ще имат за съперник Монтана 2003. Тимът на Лилия Георгиева пък остава последен в този етап без победа, което го праща срещу лидера Берое Стара Загора.

Рилски спортист натрупа двуцифрена преднина още в началните минути на мача и след много силно първо полувреме, се откъсна на почивката с 47:24. Ситуацията не се промени и след паузата, като гостите поддържаха аванс от около 30 точки и прези последната четвърт бяха напред с 68:36, като до края нямаха проблем да спечелят убедително.

Маргарита Маринкова разпредели минутите между всички свои състезателки в групата. Най-резултатна с 18 точки бе Деница Манолова, а с 15 и 9 борби е Тия Чеймбърс.

За съперника 9 точки реализира Гергана Цекова, с 8 е Теодора Големанска.