БУБА U19 се пребори за петото място след драма с Дунав

(сн. BGbasket.com)
28-04-2024 17:05 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол се поздрави с петото място на финалите за юноши до 19-годишна възраст в София. Момчетата на Борис Бракалов оцеляха срещу Дунав Русе със 77:74 в мача за пета-шеста позиция, който се изигра в залата на ЦСКА. Двата отбора сътвориха интересна среща, изпълнена с няколко обрата, но в края столичният тим намери начин да надвие играчите на Николай Николов.

Началото бе сравнително равностойно и двата отбора си разменяха точни стрелби, а впоследствие символичните гости се поздравиха с разлика от 7 точки в края на първата част. Столичния тим показа по-добро лице във втория период и се постара да направи обрат, повеждайки на голямата почивка с 43:38.

Интригата се запази и при подновяването на играта, но това не спря русенци да стигнат до точка актив след 30 минути игра. Във финалната десетка отборът от Русе диктуваше събитията на паркета до известна степен. Столичният тим успя отговори и да съхрани шансове за пълен обрат, който осъществиха в последните секунди. Все пак символичните гости получиха шанса да пратят мача в продължение с последната си атака в мача, но не успяха.

Ивайло Груев бе в основата за успеха на БУБА с 24 точки, включително и с 5 успешни шута зад дъгата. Мартин Георгиев приключи с 18 и 5 борби, Калоян Мавров завърши с 13 и 9 овладени под двата ринга топки, Георги Йорданов има 10 и 5 борби.

Стоян Ганев бе най-добър за Дунав с 24 точки, 13 борби и 7 асистенции. Стоян Чешмеджиев записа 14 точки и 5 завършващи подавания.