Монако оцеля в Истанбул след драма и грозни сцени (видео)

(сн. euroleaguebasketball.net)
04-05-2024 11:30 | BGbasket.com

Монако показа, че не се отказал от борбата за класиране на Финалната четворка в Евролигата. Момчетата на Саша Обрадович оцеляха срещу Фенербахче с 65:62 в четвъртия четвъртфинален мач. В „Юлкер Спортс Арена“ двата отбора спазиха традицията и изиграха още един драматичен двубой, в който „монегаските“ се оказаха на печелившата страна в края.

Срещата не мина и без грозни сцени, сътворени от феновете на домакините, които се доближиха опасно близо до играчите на гостите след финалната сирена. Привържениците на турците започнаха да замерват с предмети баскетболистите на „монегаските“, като някои от тях дори налетяха на бой. Последва намеса на охраната в залата, за да бъде потушено напрежението.

Така актуалните шампиони в лига Про А изравниха серията срещу играчите на Шарунас Ясикевичус до 2:2 победи. Серията се завръща в Княжеството, а петият решаващ мач ще бъде на 8 май (сряда).

Домакините намериха начин да държат водачеството си в ръцете през цялата първа част и след нейния край се докопаха до 4 точки. Гостите изравниха силите на бърза ръка във втория период, но това не спря турците да се приберат при 33:30 на голямата почивка.

Интригата се заплете и при подновяването на играта, като този път „монегаските“ изтръгнаха точка актив в края на предпоследната част. Във финалната десетка драматичните моменти отново взеха връх, но в края отборът от Княжеството се добра до ценния успех.

Ели Окобо даде тон на победителите с 13 точки. Майк Джеймс и Донатас Мотеюнас нанизаха по 10.

Марко Гудурич отговори за „фенерите“ с 14 точки. Скоти Уилбекин добави 11, по 10 имат Найджъл Хейс-Дейвис и Йоргос Папаянис, който приключи и с 11 борби.

Тагове: Фенербахче, Монако, Евролига