Драма даде старт на финалите за момчета U12

15-05-2024 19:56 | BGbasket.com

Драматичен двубой от група Б даде началото на финалите за момчета U12 в Самоков.

Първият мач от турнира между отборите на Черно море Тича и Доростол се реши едва в последните минути, като надделяха "моряците" с 49:46. Отборът от Силистра успя да намали изоставането си, но силите на младите баскетболисти не достигнаха за пълен обрат.

След това на паркета в "Арена Самоков" излезе непобеденият в зона Рила от редовния сезон Балкан, който се справи без проблеми с Шампион 2006 с 61:33 след силна първа четвърт, спечелена с 25:4.

Двете срещи от група А, изиграни следобед, БУБА Баскетбол и Рилски спортист записаха убедителни победи.

Столичният тим надигра Дунав Русе с 68:50. Двата състава си размениха по един период, но двата спечелени от БУБА бяха достатъчни, за да направят разликата 18 точки в края на срещата.

В последния двубой за деня домакините от Самоков се справиха без затруднения с отбора на Берое, побеждавайки с 80:44. Рилски спортист изигра по-силно първо полувреме, отбелязвайки 48 точки срещу 17 за противника, които бяха и достатъчни за успеха.