Берое обърна Хасково след страхотна последна част

Силен мач за Рийд (сн. Фейсбук страница на Берое Стара Загора)
12-01-2017 19:53

Трета победа от началото на сезона и първа над някой от финалистите от миналия записа отборът на Берое Стара Загора. Тимът прие Хасково 2012 и в много интересен сблъсък спечели с драматичното 83-78. Заралийки губеха с двуцифрена разлика в последната част, но успяха да се съберат и да измъкнат победата в последните минути. Така Берое вече е с баланс 3-3, с какъвто е и Нефтохимик, докато Хасково отиде втори с 5-2. В неделя (15 януари) хасковлийки ще приемат Нефтохимик, докато беройки гостуват на шампиона Монтана 2003.

Хасково поведе от самото начало и поддържаше аванс, който стигна и до 8 точки. Берое съумя да го намали, но в края на първата част гостите дръпнаха с 9. И през втораха хасковлийки, като преднината им стана и двуцифрена. Те я държаха около 10 точки и бе такава след 20 минути игра. След паузата Берое опита да се върне в играта и намали изоставането си. Домакините дори изравниха, но така и не съумяха да поведат, тъй като Хасково отговори веднага. В последните минути на третата част гостите дори отново натрупаха аванс, който стана 7 точки.

В последната четвърт обаче се стигна и до +11, но тогава заралийки направиха серия от 11-1 и се върнаха в играта. Хасково отговори, но с два коша поред Берое взе аванс за първи път от началните минути на двубоя. Последва грешен пас на Кочева и нейно неспортсменско нарушение, което я извади от игра. Милена Томова пък наниза двата наказателни за +3, след което и двата тима пропуснаха. Рийд обаче вкара нов кош за домакините и след нов пропуск за Хасково на практика двубоят свърши.

Берое овладя цели 22 борби в нападение срещу едва 9 за съперника. Отделно Хасково имаше и 8 грешки в повече, което даде доста повече атаки за домакините, от което в крайна сметка те се възползваха.

Над всички за победителките бе Моник Рийд, която завърши с 39 точки, 16 борби и 3 асистенции. Джазмин Пъркинс се включи с 13 точки и 11 борби, а Тайша Пай добави 12 и 7.

За гостите Дженифър О`Нийл също бе на ниво с 25 точки, 9 борби и 7 асистенции. Виолина Кочева също игра добре с 21 точки и 3 асистенции, а Уолтия Рол се включи със 17 точки и 14 борби.