Спартак нокаутира и Рилецо в Плевен

13-01-2017 19:58

Спартак Плевен записа пета домакинска победа от шест мача в зала „Балканстрой” този сезон. Отборът победи категорично Рилски спортист с резултат 93-77, след като водеше през целия мач. Отново най-силното оръжие на плевенчани беше стрелбата от тройката, като те нанизаха 16 опита при успеваемост над 50%. До момента отборите са равни с по 6 победи и загуби и делят пето място във временното класиране. В следващия кръг Спартак гостува на Лукойл Академик, а Рилски посреща Берое.

Домакините поведоха още в първите атаки и поддържаха малък аванс през първата четвърт, след която резултатът беше 23-17. Разликата скочи над 10 точки през втората част и на почивката Спартак имаше комфортен аванс от 12 точки. След почивката Спартак продължи със силното нападение и се откъсна с почти 20 точки напред, а преди последната десетка имаше преднина от 13 точки. До края домакините играха стабилно и не позволиха дори опит за обрат на съперника, за да стигнат до победата.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като 24 точки (6 тройки) наниза Мартин Маринов, а 16 (4/5 от тройката) добави Константин Коев. Димитър Маринчешки се включи силно с дабъл дабъл от 18 точки и 12 борби.

За Рилецо Ди Джей Шелтън отбеляза 26 точки и хвана 10 борби, Келвин Паркър вкара 15, а Йордан Бозов – 13 точки.