Хасково 2012 си върна победния ход с 40 точки разлика

15-01-2017 19:42

Хасково 2012 си върна победния ход в ДП-жени след загубата в междинния кръг тази седмица от Берое Стара Загора. Днес като домакини в зала „Дружба” хасковлийки спечелиха убедително срещу Нефтохимик 2010 с резултат 91-51. Така те вече имат 6 победи и 2 загуби и са на върха в класирането. Бургазлийки пък са с 3 победи и 4 загуби до момента. В следващия кръг след седмица Хасково няма мач, а Нефтохимик посреща шампиона Монтана 2003.

Домакините доминираха още от началото на мача, като завършиха първата част със серия от 18-2 и се откъснаха далеч напред. Нефтохимик успя да стопи малка част от дефицита си до почивката за 35-47, но след подновяването на играта Хасково единствено увеличаваше аванса си, за да го направи цели 40 точки в края.

Всички титулярки на победителките завършиха с двуцифрен актив, като 24 точки и 10 борби записа Челси Лий, 21 плюс 7 борби и 6 асистенции добави Дженифър О’Нийл, а с 16 точки и 13 борби се отчете Уолтия Рол.

За Нефтохимик 15 точки и 5 борби регистрира Тина Требец, а 11 вкара Теодора Динева. За отбора дебютира новото попълнение Ашли Прим, която игра 8 минути и вкара 2 точки. Тимът имаше проблеми със стрелбата, като вкара само 4 от 24 опита от тройката и 15/38 за две точки.