Филаделфия попари Портланд с две тройки в края (видео)

(TheOregonian.com)
21-01-2017 10:58

Филаделфия продължава да върви нагоре, а Портланд надолу. Сиксърс постигнаха поредна драматична победа, която този път дойде над гостуващия Блейзърс с 93-92.

В герой за домакините се превърна Робърт Ковингтън, който наниза 22 точки. Ключови обаче се оказаха неговите две тройки в последната минута. С първата си той намали разликата до точка, а с втората даде аванс от една на своите, с който те и спечелиха.

Ерсан Илясова бе най-резултатен за успеха с 24 точки, а Джоуел Ембийд се включи с 18, 10 борби, 5 асистенции и 4 чадъра преди да усети проблеми в коляното и да пропусне последните девет минути от мача.

За гостите Деймиън Лилард вкара 30 точки, а Си Джей МакКълъм се отчете с 16. Това бе четвърта поредна загуба за Блейзърс, които вече са с баланс 18-27.

"Пионерите" водеха с 13 точки на почивката, но Сиксърс се върнаха в мача и поведоха за първи път при 3:23 до края на третата част. И все пак Портланд бе в добра позиция да спечели, тъй като водеше с 4 точки в последната минута, но два пропуснати наказателни удара се оказаха ключови.

Тагове: Филаделфия, Портланд