Убедителен Чавдар Троян влезе в първата шестица

22-01-2017 18:49

Чавдар Троян победи Дунав Русе като домакин с 99-82 във втория мач от баража на разменено гостуване за влизане в първата шестица на мъжката А група. Троянци спечелиха и първия мач с 3 точки и така с обща разлика 20 ще участват в борбата за първите места в шампионата. Русенци ще играят с отборите от втората шестица във втория етап от сезона.

Чавдар започна мача ударно и се откъсна далеч напред със серия от 20-4, а след една част вече водеше с 19. Домакините намалиха темпото и загубиха следващите две части с малка разлика, но запазиха комфортен аванс, който се увеличи през последните 10 минути.

Тодор Колев наниза 24 точки (4 тройки и 5/5 за две точки) и подаде 5 асистенции за победителите, а трипъл дабъл от 21 точки, 11 борби и 10 асистенции направи Любомир Лилов. Със 17 точки и 6 борби се отчете Ивайло Вучков.

За Дунав Николай Титков отбеляза 22 точки (6 тройки), а с 13 точки и 7 борби завърши Александър Иванов.