Черно море - 2 спечели битката с Академик София, но загуби войната

22-01-2017 18:59

Черно море Тича -2 спечели втория мач от баражите в мъжката А група, но няма да продължи напред, защото загуби с по-голяма разлика в първия мач. Тимът на Денислав Коцев победи този път като домакин Академик София с 90-85, но напред се класират гостите, които победиха по-рано в Правец съперника с 34 точки разлика. Така те излизат с по-добър общ актив от двата мача и продължават в първата шестица на шампионата. Варненци остават във втората.

Черно море Тича започна по-добре мача и контролираше играта през първото полувреме. На няколко пъти домакините се откъсваха напред,но до почивката Академик намали до една точка пасив. Тимът на Иван Коцев направи силна серия от 10-0 в третия период и обърна нещата в своя полза до началото на последната част. 6 минути преди края  варненци отново си върнаха водачеството и задържаха почти до края. При по-малко от минута до края Румен Василев отново обърна нещата в полза на Академик, но Черно море веднага върна предимството на своите и до края домакините удържаха успеха.

Кристиян Кръстев бе най-полезен за успеха с 32 точки и 14 борби, а капитанът Мартин Коцев също се включи на ниво с 21 точки, 9 борби и 8 асистенции. Петър Христов имаше 14 точки.

За Академик София страхоен мач с 35 точки и 12 борби направи Николай Грозев, а 18 реализира Красимир Димитров. Румен Василев имаше 12 точки и 6 борби.