Аутсайдер спря серията на Голдън Стейт (видео)

(USA Today)
24-01-2017 09:17

Тройка на Дион Уейтърс при 0.6 секунди донесе най-впечатляващата победа на Маями този сезон. Хийт посрещнаха лидера в лигата Голдън Стейт и спечелиха със 105-102.

Уейтърс бе най-резултатен за успеха с 33 точки. Горан Драгич се включи с 19, а 11 имаше Люк Бабит. "Горещите" пък постигнаха четвърти пореден домакински успех и поеха малко въздух след много слабото начало на сезона печелейки за 15-ти път.

Маями водеше с 10 точки при по-малко от четири минути до края, но не можа да удържи съперника. Уориърс се върнаха след 8-0, последвани от тройка на Уейтърс. Голдън Стейт намали до една при 21.4 секунди до края, но, след като Драгич вкара само един наказателен, Дюрант изравни. И все пак последната дума бе на Уейтърс, който изнесе топката в предно поле и вкара през съперник, за да взриви залата.

Кевин Дюрант завърши с 27 точки за гостите, а с 22 приключи Клей Томпсън.

Тагове: Маями, Голдън Стейт