10 за Хасково

19-02-2017 19:37

Хасково 2012 постигна нова победа в женското ни първенство. Лидерът в класирането спечели десетия си мач от началото на сезона след 78-64 като гост на Нефтохимик 2010. Хасковлийки дръпнаха от самото начало и не изпуснаха контрола до края на срещата. С този резултат тимът е лидер с баланс 10-2, а пък Нефтохимик остава четвърти с 4-7. Следващата седмица Хасково ще почива и вече ще се готви за Купата на България, а пък бургазлийки ще гостуват на Монтана 2003.

Хасково тръгна добре в двубоя и поведе с 12-2 рано рано. След това бургазлийки понамалиха за кратко, но гостите не само не ги допуснаха близо, а и увеличиха разликата. През втората част я поддържаха без Нефтохимик да намаля, като след 20 минути игра преднината на лидера бе 15 точки. През второто полувреме не се случи нищо интригуващо и Хасково затвори двубоя без проблеми.

Нов силен мач за победителките изигра Виолина Кочева, която завърши с 27 точки и 6 асистенции. Челси Лий се включи с 20 точки и 14 борби, а 12 и 14 имаше Радостина Димитрова.

За домакините дабъл-дабъл направи Тина Требец с 24 точки и 10 борби, а Росица Йовчева се включи с 13 точки.