Берое показа Купата, но загуби в драма

23-02-2017 20:25

Берое допусна първото си домакинско поражение през сезона в SIGAL-UNIQA Балканска лига. В мач от група С заралии приеха македонския Фени Индустри и след драматичен сблъсък загуби с 66-68. Срещата бе равностойна от началото до края, като единствено няколко мини серии разделяха отборите до почивката. След това обаче играта вървеше кош за кош, а гостите направиха обрат със 7 поредни точки в последната минута. Загубата не е от значение за беройци, тъй като те бяха сигурни за първото си място в групата и полуфинал още от вторник вечер. Преди срещата пък на зрителите в Стара Загора бе показана Купата на България, която бе спечелена преди дни в Пловдив.

Берое започна отлично срещата и поведе с 10-0 за само четири минути. След това заралии обаче спряха да бележат и съперника отговори с 9-0, като първата част завърши и само с точка разлика. Стрелбата на домакините не вървеше и през втората четвърт и македонците се възползваха от това. В един момент те направиха серия от 9-0, за да дръпнат с 10 точки. Гостите останаха напред в резултата, но със завършек на първото полувреме от 8-1 беройци свалиха пасива си до 4.

Берое си върна водачеството след 10-0 в третата част, което даде аванс от 4 точки на тима. Той се запази и в края й, а в последната двата тима останаха близо. При 2 преднина за домакините и 2:10 до края гостите пропуснаха два наказателни да изравнят, а след това Омари Гудул хвана борба в нападение и отбеляза кош и фаул за +5 за беройци при оставащи 1:47. При точно минута до края Петровски намали с тройка, а Чешкович открадна топката в следващата атака и изравни. Последва пропуск за домакините и нарушение срещу Стаич, който реализира два наказателни.  След него и Желев не можа да отбележи, а същото направи и Чешкович. Така Берое получи шанс за атака, но Тенчев сгреши подаването към Желев и топката излезе в аут. Това обаче сториха и гостите, с което заралии получиха нов шанс при оставащи 0.7 на таблото. Гибсън получи и опита стрелба, но тя бе далеч от истината и така гостите ликуваха.

Домакините успяха в 7 от 25 опита от тройката, докато гостите бяха 12 от 35. Отделно беройци изпуснаха и цели 10 наказателни удара от 21 опита, което се оказа фатално.

Най-резултатен за беройци бе Шейн Гибсън с 21 точки. Степан Тешия се включи с 10 и 8 борби, а Омари Гудул имаше 9 и 9.

За гостите Матия Чешкович отбеляза 12 точки.