Кармело Антъни с инфарктен кош 0.3 преди края (видео)

(USA Today)
26-02-2017 11:08

Кармело Антъни наниза 37 точки и победния кош 0.3 секунди преди края, а Ню Йорк Никс наказа Филаделфия със 110-109. Това бе 24-та победа за тях като са 12-и на Изток с още 35 загуби, а Филаделфия е с две победи по-малко.

Никс бе на крачка да повтори грешката си от 11 януари във Филаделфия, когато изпусна аванс от 17 точки и загуби, но този път успя да измъкне успеха. На почивката Ню Йорк водеше с 10 точки и запази аванс дълго време след началото на третата. Силно включване на Окафор в последната четвърт обаче успя да стопи двуцифрения пасив на Фили.  9 секунди преди края Никс изоставаше с една, но отбеляза. След него Робърт Ковингтън върна аванса на Фили, но Кармело Антъни реши мача с кош в последната секунда.

Дерик Роуз наниза 18 точки, а Джъстин Холидей се включи с 14 точки за Никс, които спечелиха четвърти път в последните си 11 срещи. Те бяха без титулярите си Кристапс Порзингис (изкълчен глезен) и Джоаким Ноа. По 11 имаха Ернангомес и Ланс Томас.

Окафор имаше рекордните 28 точки този сезон, а овладя и 10 борби. Дарио Шарич също имаше силен мач с 19 точки и 15 борби, а Ковънгтън се включи с дабъл-дабъл от 20 точки и 10 борби. Ник Стаускас отбеляза 14.

Тагове: Ню Йорк Никс, Атланта