Иван Лилов отново избухна

26-02-2017 12:05

След като бе избран за най-полезен играч на мача за бронза на Купата Иван Лилов продължава с добрите изяви в първенството на Унгария. Българският национал наниза 28 точки като титуляр, а тимът му Сегед победи последния МАФК с 85-67. Това бе девети успех за Сегед, който се изкачи до осма позиция в първенството с актив 9-10, а съпереникът им от Будапеща е 14-ти с 3-16.

Гардът добави още 8 борби, 3 асистенции и 1 открадната с 6/12 от средно разстояние, 4/9 от тройката и 4/4 от фаула. В момента той е най-добрият реализатор в Унгария със средно по 21.5 точки на мач.

Сегед започна силно мача и още след първите 10 минути на мача поведе с 9 точки при 22-13. Съперникът подобри игра във втория период и свали до 6 точки пасив на почивката при 34-40. Сегед обаче доминираше сериозно през второто полувреме и спечели убедително мача. Тимът на Лилов доминираше сериозно под коша като овладя 11 борби повече – 40 срещу 29 и направи 11 асистенции повече – 26 срещу 15 на съперника.

Тагове: Иван Лилов, Сегед