Бездушна Барса с нова загуба в Испания, Везенков с 11 минути

26-02-2017 16:38

Барселона водеше почти през целия мач, но загуби драматично като гост на Естудиантес с 81-83 след продължение. Двубоят в "Двореца на спорта в Мадрид" се игра пред близо 14 00 зрители и бе изключително драматичен, но пропуск в последните секунди на Томич, който бе най-полезен в мача, донесе загуба на Барса. Това бе пета загуба за тима на българския национал, който е четвърти в испанското първенство с актив  14-6 наравно с Баскония, а съперникът му е десети с 9-12. В следващия кръг каталунците приемат у дома Мурсия.

Александър Везенков бе в игра близо 11 минути, за които имаше 2 точки (1/3 от двойката, 0/1 от тройката) и 1 борба, но натрупа бързо три фаула и не получи много игрово време. Най-полезен за неговия тим с 18 точки и 9 борби бе Анте Томич, 15 отбеляза Петери Копонен, а  11 добави Виктор Клавер.

В основата за успеха на Естудиантес не топ реализаторът на испанското първенство Едуин Джаксън с 32 точки като той бе единственият с двуифрен актив, а Горан Сътън добави 15 борби и 9 точки.

Естудиантес започна по-добре и поведе с 14-8 в началото на мача. Каталунците отвърнаха със серия 9-0 и обърнаха нещата в своя полза за 17-14 в края на периода, който завърши малък аванс за тях. Стратос Перпероглу и Копонен бяха в основата на серия 14-5 във втория период, след която Барса поведе с 10 точки.  Домакинитер обаче се събудиха и до почивката свалиха изоставането си до 2 точки при 33-35.

Две поредни тройки на Ериксън вдигнаха отново аванса на каталунците след почивката до 41-33.  Домакините се държаха близо, но Барса запази лек аванс. Малко след началото на последната част тимът на Везенков поведе с 13 при 71-58. Последва обаче серия 10-0 за Естудиантес, след която те свалиха до 3 точки пасив при 68-71. Барса пропусна, а съперника свали пасив до 2 при 72-74 7 секунди преди края. Балвин бе фаулиран и вкара и двата, за да прати мача в продължение.

Само Анте Томич бе на ниво в продължението като отбеляза 7 точки, но изпусна важен фаул 10.3 секунди преди края. Последните минути бяха изключително драматично с голям хаос и без ритъм и в двете полета, но Естудиантес се възползва максимално от своите възможности и спечели мача.

Тагове: Барселона, Александър Везенков