Академик София няма спиране, ИУ Варна и Рилецо - 2 също с победи

26-02-2017 19:12

ИУ Варна разгроми като гост Чавдар Троян в последния кръг от първата шестица на А група, Рилски - 2 наказа Видабаскет, а Академик София продължава победната серия и удари и Левски 2014 – 2 след цели 16 тройки. В следващия кръг на 5-и март Академик приема Чавдар Троян, Рилецо е домакин на ИУ, а Видабаскет гостува на Левски.

Тимът на Петко Делев срази Чавдар Троян с 92-68, след като доминираха през целия мач и не изпуснаха водачеството нито веднъж. Варненци стигнаха до успеха, след като имаха по-добър процент на стрелба от всички позиции и нанесоха второ поредно поражение на Чавдар. Това бе трети успех за тях като до момента са втори с 3-1, а тимът на Лъчезар Диков е пети с 1-3.

ИУ започна мача с ударно серия 13-0 и зададе контрола си още отначало като поведе с двуцифрена разлика от 12 точки още в първия период. Гостите изиграха още една много силна част във втория период и увеличиха преднина си на 22 на почивката. През второто полувреме Чавдар не успя да се противопостави на съперника и загуби мача.

Николай Георгиев бе в основата за победата с дабъл-дабъл от 22 точки и 12 борби, а 20 отбеляза Ивайло Тодоров. Антон Диков се включи с 14 точки, а с 10 борби и 8 точки приключи капитанът Саша Топчов. За домакините Иван Тилев бе най-полезен с 13 точки и 7 борби , а 11 реализира Леонид Бажанов. По 10 точки имаха Тодор Колев и Георги Христов.

Академик София наниза 16 тройки и победи в Правец Левски 2014 – 2 с 90-80 след силно първо полувреме. Това бе четвърти пореден успех за тимът на Иван Коцев, който е лидер в първата шестица на А група без нито една загуба. Левски - 2 дели трето място с Рилски -2 с актив 2-2.

Левски водеше само в първите четири минути на мача, а след тройка на Николай Грозев Академик обърна и взе нещата в свои ръце. Домакините направиха ударна серия от 17-2 и завършиха първия период с 14 точки преднина. Тимът на Иван Коцев продължи да контролира играта и на почивката поведе с 20. След почивката тимът на Мануел Марков опитваше да свали изоставането си и в последната намали пасив до 10. Две минути и половина преди края левскарите свалиха и до 6 при 77-83, но важна тройка на Румен Василев вдигна преднината на домакина. Алипиев веднага отговори с нова тройка, но Дудев и Николай Грозев удържаха успеха на своя тим.

Капитанът на домакините Николай Грозев бе в основата за победата с 28 точки и 7 борби, а дабъл-дабъл със 16 точки и 10 борби направи Милен Дудев. Даниел Христов също се включи с дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби, а 12 точки реализира Румен Василев.

За „сините” четирима състезатели имаха двуцифрен актив като най-силно с 22 точки се представи капитанът Евгени Хаджирусев. Иван Алипиев имаше дабъл-дабъл от 21 точки и 10 борби, а 18 и 16 борби имаше Васил Михайлов. Николай Леков приключи с 10 точки. Рилски спортист – 2 срази като гост Видабаскет с 92-70 като контролираше играта през цялото време.  Това бе втора победа за тима на Даниел Клечков, който дели трето място с Левски с абаланс 2-2, а видинчани са без победа в първата шестица с 0/4.

Срещата започна оспорвано като Рилецо поддържаше лека преднина, но домакините изравняваха на няколко пъти в първия период. Постепенно във втората самоковци наложиха играта си и на полувремето поведоха с 13. След почивката гостите увеличиха водачество почти до 20, но Видабаскет свали на 11 в началото на последната част. До края обаче тимът на Николай Колев не успя да издържи и загуби срещата с 22 точки разлика. Тимът на Даниел Клечков имаше по-силен процент на стрелбата от средно разстояние, където бе 28/40 (70%) срещу 22/39 (56%) на съперника.

Капитанът на самоковци Адриян Секулов донесе успеха с 21 точки и 7 борби, а по 15 точки отбелязаха Цветомир Акимов и Даниел Христов (+8 борби). Георги Бързаков приключи с 12 точки, а 11 реализира Кристиян Колев.

Капитанът Юлиян Цветанов бе най-резултатен за видинчани с 19 точки, а с 14 и 9 борби се включи Радослав Колев. Теодор Киров направи дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби.